Lomi-Lomi-Nui

Lomi Lomi Nui to prastara hawajska sztuka pracy z ciałem. Wykonywali ją w świątyniach Kahuni (mistrzowie i strażnicy tajemnicy) jako ceremonię oczyszczenia i uzdrowienia. Strzegli oni swej tajemnicy aż do ostatnich lat.
Masaż ten kryje w sobie filozofię Huny, według której cały świat to wzajemnie przenikająca się energia, którą można wykorzystać do własnych potrzeb.

Celem masażu Lomi Lomi jest nie tylko rozluźnienie naprężonych mięśni i praca z ciałem, ale zajmowanie się człowiekiem jako całością - włączając w to jego psychikę, emocje, ducha. Nasze stłumione emocje, stres, ciężkie przeżycia zapisują się w naszych mięśniach, blokują przepływ siły życiowej w organizmie zaburzając jego harmonię. Dzięki pracy z tym masażem można odblokować stłumione emocje, rozpuścić napięcia w ciele a przede wszystkim pobudzić uzdrawiające siły naszego organizmu, aby w naturalny sposób pomogły wrócić nam do stanu równowagi. Masaż LOMI LOMI jest oparty na naturalnych technikach pracy z ciałem, bliski swobodzie i prostocie płynącej z natury samych Hawajczyków i z filozofii Huny.

Działanie masażu
Masaż Lomi Lomi Nui działa na poziomach: fizycznym, emocjonalnym, duchowym i energetycznym.
Na poziomie fizycznym rozluźnia mięśnie, pobudza układ limfatyczny i krwionośny, wspomaga przemianę materii i trawienie, zwiększa ruchliwość i elastyczność stawów, poprawia krążenie, wpływa dodatnio na odmłodzenie całego ciała. Rozluźnienie mięśni odblokowując swobodny przepływ energii uwalnia nas od napieć powstałych podczas stresu.
Na poziomie emocjonalnym masaż pomaga usunąć z naszego wnętrza istniejące lęki i obawy. Pomaga również uwolnić nas od obciążających przyzwyczajeń. Pozwala to nam inaczej spojrzeć na otaczający nas świat i problemy codziennego życia, znalezienie nowych sposobów na ich rozwiązanie. Podczas masażu często pojawia się u nas chęć zmiany dotyczącej sytuacji życiowej. Odnajdujemy siły i sposoby żeby tego dokonać.
Na poziomie duchowym zwiększa samoakceptację i rozumienie otaczającego świata.
Na poziomie energetycznym poprawia przepływ energii wewnątrz naszego ciała i pobudza nas do działania.Atmix-2011